SmartFix logo

Folwark 25,
82-450 Stary Dzierzgoń, woj. pomorskie

+48 787 632 943

Auto Detailing

Auto Detailing to nowy trend na polskim rynku. Często proces Auto Detailingu kojarzony jest z pospolitym "picowaniem samochodu" co niedokońca jest prawdą. Cały proces składa się z szeregu zabiegów poprawiający stan wizualny wnętrza jak i zewnętrzny wygląd naszego pojazdu.

W samochodach usuwane są wady lakiernicze, takie jak rysy wynikające z użytkowania, następnie całość naprawionego elementu zabezpieczane jest woskiem. Procesowi konserwacji poddawane są elementy gumowe
i plastikowe. Wnętrze pojazdu czyli tapicerki skórzane, plastiki, winyl, tapicerki welurowe, szyby również poddajemy procesowi Auto Detailingu. Zniszczone powłoki lakiernicze poddawane są mechanicznej korekcie lakieru. Zabieg ten jest czasochłonny i w zależności od stanu naszego lakieru może trwać nawet kilka dni.

Proces Auto Detailingu

Wypolerowana karoseria

Postaramy się opisać Państwu, na czym polega auto detailing i w skrócony sposób przedstawić cały jego proces.


Zaczynamy od bardzo szczegółowego mycia, aby przy pomocy myjki ciśnieniowej, usunąć brud uliczny z karoserii. Przy pomocy glinki usuwamy nalot na lakierze, którego nie usuniemy przy pomocy wody z szamponem. Po tym zabiegu powłoka lakieru staje się gładka oraz miła w dotyku. Inspekcja lakieru to kolejny krok – sprawdzamy stan lakieru przy pomocy miernika grubości.

Następny etap to korekta lakieru, czyli proces, który jest żmudny i wymaga doświadczenia od wykonującej go osoby. Przy pomocy polerki mechanicznej usuwamy zniszczoną warstwę lakieru, używając do tego profesjonalnego sprzętu oraz past polerskich o odpowiedniej granulacji. Często lakier samochodu po wyjeździe od lakiernika pokryty jest widocznymi hologramami oraz rysami widocznymi gołym okiem. Tylko doświadczony Detailer doprowadzi stan Twojego lakieru do wyglądu salonowego.

Po usunięciu resztek past polerskich przystępujemy do procesu nakładania wosku. Do wyboru mamy woski syntetyczne lub naturalne z ekstraktu liści palmy Carnauby rosnącej w Brazylii. Następny etap to zabezpieczenie wszystkich elementów chromowych, gumowych, plastikowych, felg aluminiowych oraz szyb.

Auto Detailing wnętrz

Przejdźmy w końcu do wnętrza. Zaczynamy od dokładnego odkurzania poprzez mechaniczne pranie tapicerek przy użyciu odpowiednich środków chemicznych, a skończywszy na konserwacji wnętrza przy użyciu specjalnych dressingów, czyli odżywek.

Zabezpieczamy również tapicerki skórzane przy pomocy odpowiednich środków konserwujących, nadając im naturalny i świeży wygląd. Cały proces wykonywany jest przy użyciu profesjonalnych kosmetyków. Przedstawiony skrócony proces jest, jak widać, żmudny. Warto jednak podkreślić, że auto detailing umożliwia przywrócenie samochodowi stanu salonowego, dzięki czemu właściciel może cieszyć się lśniącą karoserią oraz niezwykle czystą tapicerką.